20-ГОДИШНО МОМЧЕ ОД СТРУШКО ВЕЛЕШТА Е ЕДНА ОД ЖРТВИТЕ ВО ВИЕНА

//

Дваесетгодишниот Неџип Вренези од струшко Велешта, е една од жртвите кои загинаа во синоќешниот терористички напад во Виена, јавува ексклузивно порталот News33.tv, пренесува Лидер.

Според информациите што истата редакција успеа да ги обезбеди, 20-годишникот починал откако бил застрелан од страна на терористите во моментот кога излегол да пуши цигара.За потсетување, еден од напаѓачите, кого полицијата го совлада по неговиот убивачки поход, исто така е Албанец со потекло од Македонија.

Претходна статија

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА НА ИНФЕКТИВНА- НЕГОВИТЕ БЛИСКИ ТВРДАТ ДЕКА БИЛ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Следна статија

МИЈАЛКОВ ОЗДРАВЕ- СЕ ПОЈАВИ НА РОЧИШТЕТО ЗА ПРЕДМЕТОТ „ТАРГЕТ-ТВРДИНА“

Најново од Вести