54-ГОДИШНАТА МОДНА ИКОНА НА INSTAGRAM

//

Да се ​​биде млад значи да се биде забележителен. Колкумина од вас го можат тоа?! Штом жените ќе дојдат во позрели години, никој повеќе не ги гледа. Но дали сепак е тоа така?!

„Јас носам забавна облека. Не мора да исчезнам”, вели 54-годишната манекенка од Либан, Грејс Гунхам, која го споделува своето мислење за списанието Вог. „Се чувствувам млада затоа што така сакам. Зошто самата така се дефинирам. Затоа што сакам да бидам различна и да бидам предизвик. Затоа што сакам повторно да се самоспознаам.“

Грејс е со либанско потекло и микробиолог по професија. Всушност, тоа беше до пред две години кога се пресели со својата 22-годишна ќерка, Чајен, во Канада, за да даде нов почеток на нејзината кариера и живот. Иако во тоа време имала 52 години, Ганум не се исплашила да го следи својот најголем сон – да го патува светот како модел. Ова станува заеднички проект на мајката и ќерката.

Инстаграм станува нејзиниот стилски дневник; нема хаштаг, само иновативни облеки, мешавина помеѓу Гучи и Селин, надополнети со сребрената коса на нашата хероина. Дали е ова доволно за да ја направи Грејс Гунхам следната модна икона? ДА!

View this post on Instagram

Back to beigeA post shared by Grece Ghanem (@greceghanem) onПретходна статија

3 МАСКИ ЗА ЛИЦЕ ОД КАЈСИИ

Следна статија

НАШИТЕ КРИМИНАЛЦИ СЕ ПОДОБРИ ОД ВАШИТЕ

Најново од Истакнато

Потрага по идентитетот

Facebook статус на Никица Корубин Три достапни документи: Преговарачката рамка на 25 страници, Заклучоците на Советот