АНТИКОРУПЦИСКА ОТВОРИ ПРЕДМЕТИ ЗА РАШКОВСКИ И УСЕИНИ

//

Државната комисисја за спречување на корупција соопшти денеска дека отвора предмет за јавната набавка и инсталација на АТМ ситстемот за управување со воздушниот сообраќај и за улогата во оваа набавка на генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, пренесува Фокус.

Освен тоа корупционерите ќе ја испитуваат и дивоградбата кај чинарот во Охрид, која е во сопственост на советникот на ДУИ во Охрид, Нефи Усеини.

Претходна статија

ФОТО: КОГА И ТУРБОФОЛКЕРКАТА ШТО ЈА СЛУШАШ ЌЕ ТИ КАЖЕ ДЕКА СИ СЕЉАК

Следна статија

АНТИКОРУПЦИСКА ЌЕ ГО „ЧЕШЛА“ И СТАНОТ НА ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА МЕПСО, САШО ВАСИЛЕВСКИ

Најново од Вести