АПСЕЊЕ ПОРАДИ „КАМИОНОТ НА СМРТТА“, МАЖ УАПСЕН ПОРАДИ УБИСТВО НА 39 ВИЕТНАМЦИ

/

Во Ирска е уапсен 40-годишен маж под сомнение дека е поврзан со смртта на 39 виетнамски мигранти чии тела беа пронајдени во камион ладилник во Есекс во октомври минатата година, јавува „Ројтерс“.

Ронан Хјуз во Северна Ирска е обвинет по 39 точки за убиство за убиство, како и за прекршоци во врска со имиграцијата, навела полицијата на округот.

Претходно овој месец возачот на камиони од Северна Ирска, Морис Робинсон, се изјасни за виновен по 39 точки за убиството на тие мигранти.Извор: Макфакс

Претходна статија

ОСМАНИ: СЕ РАЗГЛЕДУВА МОЖНОСТ ЗА ВРАЌАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД 19 ДО 5 ЧАСОТ

Следна статија

СЛОВЕНИЈА: НАД 1.000 НОВИ ТЕСТИРАЊА ЗА КОРОНА ВИРУС, САМО ДЕВЕТ НОВИ СЛУЧАИ

Најново од Вести