АРХИЕПИСКОПОТ Г.Г. СТЕФАН НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ МУ ЈА ЧЕСТИТАШЕ ГОДИШНИНАТА ОД ФОРМИРАЊЕТО НА ВЛАДАТА

//

Во честитката, Архиепископот на МПЦ-ОА Г.Г. Стефан, од свое име и од име на Архиерејскиот синод и свештенството во Македонија, на премиерот Заев и на Владата им посака успех во раководењето и мудрост во донесувањето на правилните одлуки, во, како што се вели во писмото „овие времиња на многу искушенија, а за доброто на сите во Република Македонија“.

Премиерот Заев, изрази благодарност и уверување дека меѓусебното разбирање, ќе донесе само добри плодови за единството и поубавата иднина на сите граѓани на Република Македонија.„Мене како премиер, и на министрите на македонската Влада, ни претставува чест што стоите позади визиите за единствена и европска Република Македонија и со Вашата мудрост ги препознавате процесите кои носат подобар живот на сите наши граѓани“, напиша премиерот Заев во писмото до неговото блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски, Г.Г. Стефан.Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ СЕ ШТО ВЕТИ ИЗЛАЖА, ЖИВОТОТ КОЈ ГО ВЕТУВАА ЗА ГРАЃАНИТЕ СЕ ПРЕТВОРИ ВО БЕДА

Следна статија

МИЦКОСКИ: НИКОЈ ВЕЌЕ НЕ ВЕРУВА ВО ШАРЕНИТЕ ЛАГИ НА ЗАЕВ

Најново од Вести