АВСТРИЈА: НАПАД НА АЗИЈЦИТЕ ПОРАДИ СТРАВ ОД КОРОНАВИРУС

/

Како резултат на овие напади, во кинеската заедница кружат предупредувања дека треба да се биде претпазлив во јавноста.

Стравот од коронавирус се рефлектира и во кинескиот ресторански бизнис во Австрија.

„Во моментов имаме ресторани кои имаат загуба и до 50 проценти“, изјави претседателот на Здружението на кинеските бизнисмени, Зу Маоз за виенскиот весник „Естерајх“.Кинеската заедница стравува дека кога ќе се потврди првата инфекција со коронавирус во Австрија, бројот на гости во кинеските ресторани би можел да се намали за 90 проценти.

Извор: Макфакс

Претходна статија

ПСЖ ГО САКА ВИНИСИУС ЖУНИОР: ФУДБАЛЕРОТ ИМА САМО ЕДНА ЖЕЛБА

Следна статија

Б. ДИМИТРОВСКА: ДАЛИ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ПРЕКУ СОВЕТНИК ВО ВЛАДАТА ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ?!

Најново од Вести