БИТОЛЧАНЕЦ И СКОПЈАНЕЦ БАРАНИ ОД ПОЛИЦИЈАТА, УАПСЕНИ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

//

Битолчанец на возраст од 33-години кој се наоѓал на листата со мерка „А“ (Апси) по наредба на Основен суд Битола, во попладневните часови на 27 јуни бил затекнат при проверка на скопскиот аеродром.

На аеродромот исто така бил идентификуван и 45-годишен скопјанец од листата со мерка „А“ (Апси), баран на Секторот за меѓународна полициска соработка.Двајцата биле приведени и предадени во полициската станица Аеродром за понатамошна постапка.

Претходна статија

МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ Е ПОВТОРНО УАПСЕН

Следна статија

ГРУЕВСКИ НЕ ПОДНЕЛ БАРАЊЕ ЗА АПАНАЖА ДО СОБРАНИЕТО

Најново од Вести