БИТОЛЧАНЕЦ ОСОМНИЧЕН ДЕКА ИЗМАМИЛ СОГРАЃАНИН ЗА ЧЕТИРИ МИЛИОНИ ДЕНАРИ

//

СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.Б.(53) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама”.

Според полицијата, на 31 јули годинава на улицата „Цветан Димов” во Битола Т.Б. го довел во заблуда Ј.Н.(74), исто така од Битола, кој му дал 4.000.000 денари и 500 американски долари, по што парите ги задржал за себе.Претходна статија

САУДИ ЕРЛАЈНС РЕГРУТИРА КАНДИДАТИ ОД МАКЕДОНИЈА

Следна статија

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ФЛОРИДА ПОРАДИ ДОРИАН

Најново од Вести