ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ФЛОРИДА ПОРАДИ ДОРИАН

//

Претседателот на САД, Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Флорида пред доаѓањето на ураганот „Доријан“.

Трамп предупреди дека ураганот би можел да биде апсолутно чудовиште, пренесе „АП“.

Претседателот на САД им нареди на федералните органи на САД да им помогнат на локалните власти на Флорида во одбрана од ураганот.Tрамп го откажа патувањето во Полска закажано за викендов за да остане во Вашингтон и да ја следи ситуацијата со ураганот.Претходна статија

БИТОЛЧАНЕЦ ОСОМНИЧЕН ДЕКА ИЗМАМИЛ СОГРАЃАНИН ЗА ЧЕТИРИ МИЛИОНИ ДЕНАРИ

Следна статија

БОРЕЛ НАПУШТИ СОСТАНОК ВО ХЕЛСИНКИ ПОРАДИ ПРИШТИНА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да