БОРИСОВ: СО КАРАКАЧАНОВ СМЕ ЗА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ДЕЛ ОД ЕУ

//

По прашањето дали треба Македонија да влезе во ЕУ и во НАТО со вицепремиерот Красимир Каракачанов имаме ист став, изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов за време на работниот појадок со претставници на Американската трговска комора во Софија.

„Се разбира дека и Албанија треба да биде член. Бугарија ќе биде претседавач на Берлинскиот процес, а ние водиме политика на добрососедство“, изјави Борисов.

Претходна статија

ВО СООБРАЌАЈКА ВО ОХРИД ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВЕЛОСИПЕДИСТ

Следна статија

ПРИФАТЕНО ОБВИНЕНИЕТО ЗА УБИСТВО НА СТРУМИЧАНЕЦОТ ЧИЕ ТЕЛО БЕШЕ ПРОНАЈДЕНО ВО БРАНАТА „ТУРИЈА“

Најново од Вести