БРАТОТ НА ИРАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ОСУДЕН НА ПЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР

/

Иранскот суд го осуди Хосеин Ферејдун, братот на претседателот на таа земја Хасан Раханиј, на пет години затвор заради корупција.

Во мај Ферејдун е осуден на неодредена затворска казна во случајот за корупција, за кој поддржувачите на претседателот сметаат сметаат дека бил политички мотивиран, пренесува „Ројтерс“.Порпаролот на судството Голамхосеин Есмаили изјави дека е можно братот на претседателот да се соочи и со обвинение и во друг случај, но не даде повеќе детали.

Претходна статија

ЏОНСОН ПОДГОТВИЛ НОВИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ДОГОВОР СО БРИСЕЛ

Следна статија

ГДУ-КУМАНОВО: КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖУВАЊЕ, УБИСТВО ОД НЕБРЕЖНОСТ И ЗАГАДУВАЊЕ НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА!

Најново од Вести