СРЕДБА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО ДЕЛЕГАЦИЈА НА ПАРЛАМЕНТАРНОТО СОБРАНИЕ НА СОВЕТОТ НА ЕВРОПА: ПОДДРШКА ЗА ЕВРО-АТЛАНТСКИТЕ ИНТЕГРАЦИИ НА МАКЕДОНИЈА

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска се сретна со делегација на Парламентарното собрание…

КАКВА Е СОСТОЈБАТА НА ДОЈРАНСКОТО ЕЗЕРО?!

Водата во Дојранското Езеро е во ОДЛИЧНА СОСТОЈБА и е БЕЗБЕДНА за капење и рекреација на…

НИКОЛОВСКИ: СО ОКРУПНУВАЊЕ НА ЗЕМЈОДЕЛСКОТО ЗЕМЈИШТЕ ДО ПОКОНКУРЕНТНО ПРОИЗВОДСТВО

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска ја отвори десеттата по ред ,„ЛЕНДНЕТ“ интернационална…

ФОТО: МАКЕДОНИЈА ВО ДВЕ СЛИКИ

И после се чудите зошто Северна… ете зашто!!!

ШЕКЕРИНСКА НА МЕЃУНАРОДНАТА ШКОЛА ЗА УПРАВУВАЊЕ ВО УСЛОВИ НА МИГРАНТСКИ КРИЗИ: ПОТРЕБНО Е РАЗВИВАЊЕ НА НОВИ МЕХАНИЗМИ ЗА ЈАКНЕЊЕ НА ИНСТИТУЦИИТЕ

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска учествуваше на свеченото отворање…

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЈА ПРИМИ ЗАМЕНИЧКАТА НА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ОН И ИЗВРШНА ДИРЕКТОРКА НА УНОПС ГРЕТЕФАРЕМО: ДА ГО ИСКОРИСТИМЕ ПОЗИТИВНИОТ МОМЕНТУМ НА РЕШАВАЊЕТО НА ДОЛГОГОДИШНИОТ МАКЕДОНСКО-ГРЧКИ СПОР

Претседателот на Владата на Република Македонија денеска се сретна со делегација на Канцеларијата за услуги на…

КАКВО ВРЕМЕ ДОЈДЕ МИЛОШОСКИ ГО ФАЛИ ЦРВЕНКОВСКИ

„Република Македонија имала многу претседатели, Киро Глигоров, Борис Трајковски, Бранко Црвенковски… и никој не потпишал ваков…

НА ЈАНКЛОСКА ЌЕ И СЕ СУДИ ОДВОЕНО ВО „ТАРГЕТ-ТВРДИНА“

Пауза од еден час даде судијката Џенета Бегтовиќ на денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ за адвокатот…

ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА ВМРО ДПМНЕ ЈА НАПУШТИ СЕДНИЦАТА ЗА РАТИФИКАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО

ВМРО ДПМНЕ – Оваа Влада не ги почитува правните акти на Собранието, ниту Деловник , ниту…

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕД ВМРО-ДПМНЕ БАРААТ СРЕДБА СО МИЦКОСКИ

Извор: А1 on