Ципрас ја смирува Грчката црква – Во преговорите ќе гo внесе и црковниот аспект на името

//

Грчкиот премиер Алексис Ципрас со ново писмо до Грчката црква се обидува да ги смири зовриените страсти откако грчкото МНР излезе со екстра остра реакција во која повика црквата да престане да им се меша во државните работи и да наметнува како тие сакаат да се водат преговорите за името со нивниот сосед споредувајќи ги со политичкото делување на нео-нацистичката „Златна Зора“… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедно притворените мора да бидат ослободени

Следна статија

Трамп ја откажа посетата на Велика Британија

Најново од Вести