Трамп ја откажа посетата на Велика Британија

//

Американскиот претседател Доналд Трамп ја откажа посетата на Велика Британија што требаше да се оствари во следниот месец. За време на посетата, Трамп требаше да ја отвори новата Амбасада на САД во Лондон… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Ципрас ја смирува Грчката црква – Во преговорите ќе гo внесе и црковниот аспект на името

Следна статија

Земан и без кампања фаворит на изборите во Чешка

Најново од Вести