Земан и без кампања фаворит на изборите во Чешка

//

Чесите денеска и утре гласаат во првиот круг од претседателските избори: Според анкетите на јавното мислење, фаворит е актуелниот шеф на државата Милош Земан. Контроверзна личност, која за неговите приврзаници е политичар подготвен да предизвика со својата мудрост, додека за клеветниците популист со опасна проруска наклонетост… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Трамп ја откажа посетата на Велика Британија

Следна статија

Почнува 13. Европско првенство за ракометари

Најново од Вести