| |

Ципрас свика коалициски состанок за името- Коѕијас оптимист за решение

Грчкиот премиер Алексис Ципрас на вонреден мини министерски совет се обиде да постигне договор со коалиционите партнери околу решение за спорот за името. На средбата покрај вицепремиерот Драгакис, шефот на дипломатијата Коѕијас, беше и проблематичниот министер за одбрана и лидер на Независни Грци, Панос Каменос, кој не се согласува терминот Македонија да биде вклучен во конечното решение… (Прочитајте го целиот напис овде)

Слични Објави