ЦРВЕНИОТ КРСТ ВО КИЧЕВО СЕКОЈДНЕВНО ПОМАГА НА СТАРИ И ИЗНЕМОШТЕНИ ЛИЦА

//

Црвен крст во Кичево на овој начин дава поддршка во намалување на ризикот на проширување или заразување со Ковид-19, пренесува Канал 5.

Црвениот крст на Општинска организација во Кичево секој ден претпладне врши достава на намирници за потребите на старите и изнемоштените лица, лица со попреченост и самохраните родители кои живеат на територија на општина Кичево , вели Ивана Лазеска од Црвениот крст во Кичево.

Таа додава дека во текот на неделата на телефонската линија примиле 10 повици од стари лица кои живеат сами и на нив им била обезбедена соодветната барана услуга за набавка на потребни намирници.Црвен крст во Кичево на овој начин дава поддршка во намалување на ризикот на проширување или заразување со Ковид-19 ./МИА

Претходна статија

ДВАЈЦАТА НАСИЛНИЦИ ОД ШТИП СЕ НА РАСПИТ КАЈ СУДИЈА. ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

Следна статија

ОВОЈ ЧОВЕК Е ЗА ВО ИНСТИТУЦИЈА: ТРИЧКОВСКИ СО НОВ ИСПАД ЗА КОРОНАВИРУСОТ

Најново од Вести