Д-Р АГОЛИ: ПЕРСОНАЛОТ НА АМБУЛАНТАТА ВО ДЕБАР ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА ВИРУС

//

Персоналот од амбуланатата во Дебар во карантин, откако било констатирано дека персоналот е позитивен на корона вирусот.

Ова предмалку го објави доктор Арбен Аголи, педијатар од Дебар, кој беше кандидат за градоначалник на општината.

„Бидејќи персоналот испадна позитивен од утре амбулантата е под карантин 2 недели“, објави Аголи на својот Фејсбук профил.
Претходна статија

ПАРТИСКИТЕ ЛИДЕРИ: ИЗБОРИТЕ ТРЕБА ДА СЕ ОДЛОЖАТ

Следна статија

ФИЛИПЧЕ: ЗАБОЛЕНИТЕ ОД КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА ВЕЌЕ СЕ 31

Најново од Вести