Денес блокади, за недела закажан масовен протест

/

Протестот против францускиот предлог продолжува денес со блокади на четири места.

Од 13 до 14 часот сообраќајот ќе биде блокиран во Скопје пред Владата, на магистралните патишта Штип-Велес, Струмица-Радовиш и Плетвар-Прилеп.

Како што беше соопштено, утре, сабота, во знак на почит на сограѓаните муслимани кои чествуваат празник нема да има протести. Масовно протестирање е најавено за во недела со почеток во 19 часот пред Владата.Извор: Temite

Претходна статија

Лавров: Немаме за што да разговараме со Западот

Следна статија

8-дневен притвор за мажот што пукаше кај „Скендербег“ и двете лица што фрлија „молотов коктел“ и камења кон Собранието

Најново од Вести