ДОДЕКА ГО НАПАЃАТЕ МАЛЕСКИ- ВРАБЕВСКИ ДОНИРА

//

„Нашите браќа и сестри од општина Делчево, Р.М. ја добија донацијата на д-р Милен Врабевски и фондација „Бугарска памет“. Ги поддржавме колегите на првата линија во борбата со Ковид-19 со 5000 заштитни маски, 200 заштитни одела и 200 пара заштитни визири.

Тоа е најновата донација на д-р Врабевски во регионот, кој веќе повеќе од деценија го помага академскиот развој и грижата за здравјето на нашите браќа и сестри од другата страна на границата.Им се заблагодаруваме од срце за признанието и благодарностите на општина Делчево. Им посакуваме здравје и убави денови на сите во регионот“, стои во соопштението на фондацијата „Бугарска памет“.

Претходна статија

СЕ УКИНУВА ДРЖАВНАТА МАТУРА

Следна статија

КОЊСКОТО БЕШЕ РЕЖИМСКИ ОБРОК, БИФТЕКОТ Е ЗА ЕУ И НАТО

Најново од Вести