ДОМ ЗА СТАРИ ЛИЦА КУМАНОВО АПЕЛИРА СЕМЕЈСТВАТА НА КОРИСНИЦИТЕ ДА ОДБЕГНУВААТ ПОСЕТИ

//

Надлежните од кумановскиот Дом за стари лица „Зафир Сајто“, денеска апелираа до семејствата на нивните корисници да ги одбегнуваат посетите, како дел од мерките за спречување и ширење од коронавирусот.

Оттаму информираат дека досега e извршена дезинфекција на целиот простор и постојано се презмаат заштитини мерки за корисниците. Од домот ги повикаа семејствата на корисниците да се информираат на дежурниот телефон и по електронска пошта и на овој начин да придонесат за заштита на своето и здравјето на нивните блиски. Надлежните велат дека се следат сите насоки и препораки од Владата, и ресорното Министерство.Во моментов во установата се згрижени околу 160-тина лица.

Претходна статија

КФМ ПРЕСЕЧЕ: КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГО НОСИ ИМЕТО НА ТРАГИЧНО ЗАГИНАТАТА ЛЕГЕНДА!

Следна статија

ЕЛИТАТА И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ЗА СОБИРИ ЌЕ СОСТАНЧИ ЗА ИДНИНАТА НА МАКБАСКЕТОТ!

Најново од Вести