„Дрисла“ нè труе, за медицинскиот отпад казнета со 8.500 евра

//

Во новиот извештај на вонредниот инспекциски надзор испратен до Владата, а до кој дојде „Макфакс“, е посочен и казнет барем еден виновник за отровниот воздух. Во надзорот спроведен во Скопје, а во кој се опфатени осум компании, е констатирано дека „Дрисла“ не ги почитува протоколите и за горењето медицински отпад е казнета парично со 8.500 евра… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Заев ја „враќа“ Македонија во Давос, неизвесна средбата со Ципрас

Следна статија

Во премиерската палата во Атина состанок за прашањето за името

Најново од Вести