Државната министерка за Европа на германската покраина Хесен во посета на земјава

/

Државна министерка за Европа на покраината Хесен, Сојузна Република Германија, Луција Путрих денеска ќе престојува во посета на земјава.

Како што соопшти собраниската прес-служба, таа ќе се сретне со членовите на Комисијата за европски прашања.

Путрих ќе оствари средба и со членовите на пратеничката група за соработка со германскиот Бундестаг.Претходна статија

Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ викендов на политички саем ќе дадат отчет за сработеното

Следна статија

МВР пресече меѓународен транспорт за шверц со дрога, од Албанија, преку Македонија, требало да заврши во Турција

Најново од Вести