ДУИ го открива споменикот во Слупчане посветен на борците на УЧК

/

ДУИ денеска организира отворање на споменикот посветен на борците на УЧК во Слупчане. Како што е познато високиот 20 метра споменик чини 200.000 евра.

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска објави заедничка фотографија со лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

„На пат кон легендарното Липково“, пишува Бектеши.

Потсетуваме дека ДУИ го слави 2 мај како ден на бранителите.Извор: Zoom. mk

Претходна статија

Укинати се сите ограничувања за влез во Хрватска

Следна статија

САД се надеваат дека нивните дипломати ќе се вратат во Киев до крајот на месецот

Најново од Вести