ДВЕ ДЕЦА НА 5 ГОДИНИ ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ШТИП-КОЧАНИ

/

„На 28.05.2020 во 22:30 часот на магистралниот пат Штип-Кочани се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со кочански регистарски ознаки, управувано од И.З.(25) од с.Чешиново, кочанско и патничко возило „пежо 206“ со пробиштипски регистарски ознаки, управувано од А.В.(30) од Злетово“ велат од МВР.

По незгодата, сопатниците во возилото „пежо“, Х.В.(25) и две петгодишни деца биле пренесени во Клиничката болница Штип каде им била укажана лекарска помош и им биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Штип.Претходна статија

ПОЛИЦАЈКА ОД КУМАНОВО ВОЗИ АВТОМОБИЛ СО НОЗЕ ПРЕКУ ПРЕКУ ПРОЗОР

Следна статија

„ПОШТА“ ТОНЕ ВО ДОЛГОВИ, АМА ДИРЕКТОРИТЕ СИ ДЕЛЕЛЕ БОНУСИ

Најново од Вести