DW: ХАМЗА БИН ЛАДЕН Е УБИЕН, ТВРДАТ АМЕРИКАНСКИ МЕДИУМИ

/

Синот на поранешниот шеф на Ал Каида, Осама бин Ладен, е убиен, тврдат неколку медиуми во Вашингтон. САД на почетокот на годината распишаа награда од еден милион долари за фаќање на осомничениот терорист.

Весникот „Њујорк тајмс“, повикувајќи се на информации од двајца американски владини претставници, извести дека Хамза бин Ладен бил убиен во операција со американско учество. Претходно ЕнБиСи њус, повикувајќи се на тројца владини претставници, објави дека постојат информации од кругови на тајните служби за смртта на 30-годишниот син на Осама бин Ладен.Целиот напис прочитајте го овде.Претходна статија

ЗАЕВ: БУГАРСКИОТ БИЗНИС ОД ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ДОСЕГА ИНВЕСТИРАЛ ВО МАКЕДОНИЈА ПОВЕЌЕ ОД 35 МИЛИОНИ ЕВРА

Следна статија

БОЈКО БОРИСОВ: НЕ САКАМ НИ ДА ПОМИСЛАМ НА МОЖНОСТА БУГАРИЈА ДА ГО БЛОКИРА ПОЧЕТОКОТ НА ПРЕГОВОРИ НА МАКЕДОНИЈА ЗА ВЛЕЗ НА ЕУ

Најново од Вести