ЕДНА НЕДЕЛА СЕ ТРАГА ПО МОМЧЕ ОД СЕЛО КРАНИ, ИСЧЕЗНА НА 21-ВИ МАРТ И ОТТОГАШ НЕМА НИКАКВА ИНФОРМАЦИЈА ЗА НЕГО

//

Веќе една недела жителите од Преспанскиот регион и полицијата трагаат по 27 годишниот Ислам Лумани од селото Крани, кој исчезнал на 21 март и оттогаш нема никакви информации за него.

Покрај семејството на Лумани, апел за помош побара и градоначалникот Живко Гошаревски, кој побара секој што го видел и препознал да пријави во полиција.

– Полициските служби од полициската станица- Ресен, специјални полициски единици, екипи од Дирекцијата за заштита и спасување, пожарникарните, ренџерските служби и локалното население активно учествуваат во потрагата на Ислам Лумани од село Крани. Се до овој момент, нема големи индиции и докази дека лицето се наоѓа во водите на Преспанското Езеро или неговото крајбрежје. Истрагата продолжува понатаму, а секој оној што го видел или некаде го препознал Ислам Лумани, да пријави во најблиската полициска станица или на бројот 192, посочи Гошаревски

Лумани, како што соопшти семејството, домот го напуштил на 21 март во 10 часот наутро, бил обчелен во сини пантолони, црно палто и црни чевли.Ако некој има информација или го видел момчето може да се јави на овие телефонски броеви:

Телефон за контакт:
+389 70743937
+389 71841758
+389 75848084

Претходна статија

СЕЉАМИ: ПОПИСОТ НЕ Е ПАЗАР, НЕ Е ОТВОРАЊЕ НА АЛВАЏИСКИ ТЕФТЕР, ТУКУ СПРОВЕДУВАЊЕ НА ЗАКОН

Следна статија

АМЕРИКАНЕЦ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО СТАН ВО СКОПЈЕ

Најново од Вести