ЕКСПЛОДИРАШЕ „МЕРЦЕДЕС“ ВО НАСЕЛБАТА СЕРАВА

//

Вчера експлодира возило „мерцедес“ во населбата Серава во општина Чаир. Возилото било паркирано во моментот кога било зафатено со пламен. На местото на настанот пристигнале пожарникари и полиција.

Граѓаните велат дека се сомневаат дека возилото било намерно запалено. Нема повредени лица и други оштетени возила.Извор: АлсатМ

Претходна статија

ЈАНЕВА ЌЕ СВЕДОЧИ ЗА „РЕКЕТ“

Следна статија

СДСМ БАРА ОСТАВКА ОД ЧУЛЕВ ОБВИНУВАЈЌИ ДЕКА ВО СТРУГА ГО ДОВЕЛ ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ ВО ОПАСНОСТ

Најново од Вести