ЕУ: Под итно да се најдат убијците на Ивановиќ

//

Во Брисел се исто така загрижени од можните последици на ова убиство врз косовското општество и бара од сите граѓани и политички партии да бидат смирени и да и дозволат на правдата да ја заврши својата работа.

Ивановиќ бил застрелан утрово во 8.15 часот додека влегувал во просториите на неговата партија. Според косовските медиуми, во Ивановиќ било пукано со 4 куршуми во градите…. (Прочитајте го целиот напис овде)

Претходна статија

Либерман се закани дека ќе ги уништи сите тунели на Хамас во појасот Газа

Следна статија

Столтенберг утре пристигнува во Македонија

Најново од Вести