Ф. САЛИУ: ХЕЈ „ШАРЕНИ“ ВИ ОСТАНА БОЈА, УТРЕ ЈАНЕВА Е ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА

//

„Хеј #шарени ви остана боја? 
Може да ми позајмите…? ‬
‪Утре #Јанева е во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција?“, напиша на својот facebook профил еден од најдобрите и колоритни македонски новинари Фуркан Салиу.

Претходна статија

ФЕТАИ: МОИТЕ ПРЕДМЕТИ СЕ ЧИСТИ, ЌЕ СЕ БОРАМ ЗА НИВ ДО КРАЈ

Следна статија

НИКОЛА, ПРАШАЈ ГО БОЦЕВСКИ ЗОШТО ВО КОЛУМБИЈА ТЕ ЗАПИШАЛЕ КАКО ГРК

Најново од Вести