ФИЛИПЧЕ: ДВАЈЦА НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО МАКЕДОНИЈА

//

Денеска во попладневните часови, на корона вирус се тестирани двајца нови пациенти и нивните резултати се позитивни на вирусот. Според информацијата која ја имаме во моментов, станува збор за сопружници од Дебар, кои пред неколку дена се вратиле од Италија.

Ги собираме деталите за пациентите, во 19:30 часот следува прес-конференција во Владата, најави министерот Филипче

Претходна статија

ГДУ ЌЕ ВОДИ ПОЗИТИВНА КАМПАЊА БЕЗ КЛЕВЕТИ И НАВРЕДИ КОН ПОЛИТИЧКИТЕ ОПОНЕНТИ

Следна статија

ШКОЛСКАТА ГОДИНА ОДИ КОН СВОЈОТ КРАЈ, УЧЕБНИЦИ УШТЕ НЕМА

Најново од Вести