ФИЛИПЧЕ: ЗАБОЛЕНИТЕ ОД КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА ВЕЌЕ СЕ 31

//

Попладнево на коронавирус беа тестирани 10 пациенти, од нив 5 се позитивни на вирусот.

Позитивна е сопругата на веќе дијагностицираниот пациент од Скопје и 4 здравствени работници – двајца доктори и две медицински сестри од Дебар. Со ова, бројката на заболени со коронавирус во земјата се искачи на 31, напиша на својот профил министерот за здравство Венко Филипче.

Претходна статија

Д-Р АГОЛИ: ПЕРСОНАЛОТ НА АМБУЛАНТАТА ВО ДЕБАР ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА ВИРУС

Следна статија

(ВО ЖИВО) ФИЛИПЧЕ: МОРА ДА НАПРАВИМЕ СЕ ЗА ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ ДОКТОРИТЕ

Најново од Вести