ФОКУС: ЈАНЕВА СЕ ВРАТИ НА РАБОТА ВО СЈО

//

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска се вратила на работа во СЈО. Оваа информација за „Фокус“ е официјално ја потврдена од обвинителството.

Од „Фокус“ додаваат дека Јанева, сѐ уште не добила покана да се појави на распит во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, во однос на истрагата за „Рекет“, во која засега има двајца осомничени Бојан Јовановски и Зоран Милевски -Кичеец.

Обвинителката Вилма Русковска неодамна најави дека е можно истрагата за „Рекет“ да се прошири.Претходна статија

БРИФ КАКО КУРИР ВО ВРЕМЕТО НА ГРУЕВСКИ: ОБЈАСНУВА КОЈ Е И КАКОВ Е ГЛАВНИОТ УРЕДНИК НА LA VERITA

Следна статија

САЛВИНИ БАРА ВОНРЕДНИ ИЗБОРИ ВО ИТАЛИЈА, СЕ НАДЕВА ДЕКА ЌЕ ЈА ОСВОИ ВЛАСТА

Најново од Вести