САЛВИНИ БАРА ВОНРЕДНИ ИЗБОРИ ВО ИТАЛИЈА, СЕ НАДЕВА ДЕКА ЌЕ ЈА ОСВОИ ВЛАСТА

/

Претседателот на десничарската партија Лига Матео Салвини, кој повика на распуштање на парламентот и свикување вонредни парламентарни избори во Италија, јавува МКД.МК.

Салвини се надева на нови избори до октомври, на кои, според анкетите уверливо најсилна, Лига би освоила најмногу гласови и тој би станал премиер.

Претходна статија

ФОКУС: ЈАНЕВА СЕ ВРАТИ НА РАБОТА ВО СЈО

Следна статија

ШЕСТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА НА ПОПОВА ШАПКА

Најново од Вести