(Фото)Ќе се побуниш против патните трошоци за пратениците и лажниот патриотизам и ќе си добиеш закана во инбокс

//

Познатата активистка за правата на луѓето со хендикеп Бранкица Димитровска денеска на социјалната мрежа објави реакција на најновите информации за илјадниците евра земени од пратеници во Собранието на РС Македонија во вид на патни трошоци.

По нејзината реакција, Димитровска добила закани од профил на име Марјан Конески. Таа го објави краткиот разговор во кој Конески ѝ се заканува и ја навредува.Претходна статија

Фајзер вакцината ефикасна против делта варијантата на коронавирус

Следна статија

Филипче ги намали шансите летово да има свадби и прослави во затворените делови на рестораните

Најново од Вести