(Фото) Се бориме против „бугаризацијата“ со бугарски слогани напишани на стариот бугарски правопис

///

Хејтерите ќе речат дека слоганот на маицата на овој патриот кој излегол да го каже своето одлучно НЕ за бугаризацијата на Македонија е напишан на т.нар. илинденска азбука, која меѓу другото постои само во главите на некои македонски историчари. Но ние велиме НЕ, слоганот на маицата на овој патриот кој што се арчи за Македонија е напишан на стариот бугарски правопис.

Во раката патриотот држи знаме на Патриотскиот институт на ДПМНЕ… Значи селфи патриотот Александар Портокалов чорап Пандов е некаде во близина. Бугари треперете!

Претходна статија

Лидерите на ДОМ, ДС и ЛДП на средба со претседателот Пендаровски за францускиот предлог

Следна статија

Протест против францускиот предлог пред Владата

Најново од Вести