ФРАНЦИЈА НЕ ПОПУШТА, НЕМА МНОГУ ОПТИМИЗАМ ПРЕД ДЕНЕШНИОТ МИНИСТЕРСКИ СОСТАНОК

//

Франција не го сменила ставот за проширувањето на Европската унија на вчерашната средба на амбасадорите на ЕУ во Брисел. Според извори на „Фокус“ расправата меѓу амбасадорите завршила без конкретна одлука, што се потврди и со одбивањето на предлогот кој го понуди финското претседателство, а кој предвидуваше старт на преговори за Македонија, и промена на методологијата за преговарање со ЕУ.

Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

ДОДЕЛУВАЊЕ НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР МЛАД ЏЕЗ-МУЗИЧАР ВО МАКЕДОНИЈА

Следна статија

ЗАМЕНИК МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО СНИМЕН КАКО ПРИМА МИТО

Најново од Вести