(Галерија) Прв македонско-бугарски собир „Коридор 8“

/

На 21 и 22 август годинава во близина на железничката станица во Ѓуешево, Бугарија се одржа првиот македонско-бугарски собир „Коридор 8“ на иницијатива на креаторите и гледачите на видео-емисијата „Коридор 8“, која се емитува секоја недела од 19 часот во You tube.Претходна статија

Австрискиот канцелар Шушниг-гостин на македонските Бугари во Торонто Канада

Следна статија

На денешен ден се сеќаваме на жртвите на сите тоталитарни режими

Најново од Истакнато