Генералниот секретар на Пендаровски положи цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев по повод 23 октомври

/

„Делегација од Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, предводена од генералниот секретар Миле Бошњаковски денеска, по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба, положи цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк во Скопје“, стои во соопштението на Кабинетот на претседателот Пендаровски.Претходна статија

Хрватските граѓани од денеска во САД можат да патуваат без визи

Следна статија

Две лица повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес, едниот возач побегнал

Најново од Вести