Ѓорчев: Во 2010 година набавивме 25 сервисни возила, „Заевистан“ нема набавено ништо

/

Во 2010 година Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, набави 25 сервисни возила, посочи на социјалните мрежи, Влатко Ѓорчев.

Тој појасни дека 15 од нив биле пожарни за урбана средина, 10 специјализирани за шумски пожари, како и три авиони „Ер Трактор”. Исто така споменува дека во тој период биле набавени седумдесет нови возила за прва помош.„’Заевистан’ нема набавено ништо, освен лимузини за функционерите. Буквално пустош и пепел“, обвини Ѓорчев на „Фејсбук“.

Претходна статија

Девет лица од Тетово и Гостивар, наместо да седат во изолација, ја напуштиле земјава

Следна статија

Спасовски: Приведени 17 лица во врска со пожарите

Најново од Вести