АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА ВЕЛЕШАНЕЦОТ АТАНАС КАРАКАЧАНОВ

//

Атанас Каракачанов (Ате) од Велес, роден 20.03.1985 година, боледува од епителоиден малигном (со висок степен на малигнитет). Тој во моментов се наоѓа во приватната болница Систина во Скопје.

Врз Атанас Каракачанов за краток период беа направени низа операции. Но, операциите продолжуваат и понатаму. За тоа, потребни се финансиски средства, со кој велешанецот Каракачанов ќе продолжи да се бори за својот живот.

Лекувањето е скапо, затоа неговото семејство апелира до сите граѓани, кои се во можност да помогнат и да донираат, со цел Атанас непрекинато да продолжи да се лекува и да се избори со оваа тешка болест.

Ова се жиро сметките. каде што може да донирате:240297007281130 Уни Банка, сметка на неговиот татко Митко Каракачанов.

Можете да донирате и онлајн, на следниот линк:Претходна статија

БУЧКОВСКИ: НЕ МОЖЕМЕ ДА ЈА СМЕНИМЕ ИСТОРИЈАТА, ИМАМЕ МНОГУ ЗАЕДНИЧКИ ИСТОРИСКИ ЛИЧНОСТИ СО БУГАРИТЕ

Следна статија

НИКОЛОВСКИ: НА ИЗБОРИ ЌЕ СЕ ОДИ СО МАСКИ, ЗА КАМПАЊИТЕ ЌЕ СЕ ИЗБЕГНУВААТ МАСОВНИ СОБИРИ

Најново од Вести