|

Израел истрела проектили на градот Хомс, повредени тројца цивили, тврдат сириските медиуми

Во израелски ракетен напад, извршен ноќеска, тројца цивили се повредени во близина на Хомс во централна Сирија, објавија сириските државни медиуми.

„Израелскиот непријател изврши воздушен напад со неколку проектили кои доаѓаа од правец на северен Либан, насочени кон неколку позиции во близина на градот Хомс“, јави официјалната агенција САНА.

„Тројца цивили се повредени, една цивилна бензинска пумпа се запали, а изгореа неколку цистерни со гориво и камиони“, додава агенцијата.

Слични Објави