ГО ДОПРЕВМЕ ДНОТО: НАПАДНАТ МУЗИЧАР ШТО ДРЖЕЛ ОНЛАЈН КОНЦЕРТ ПОСВЕТЕН НА ДЕТЕ СО АУТУИЗАМ

//

Во саботата вечерта во Битола, во време на полициски час, мизичарот Пеце Петровски дома држел онлајн концерт посветен на малиот битолчанец Лука кој има аутизам, с`е со цел, да се подигне јавната свест за предрасудите кон ова дете. Арно ама, комшијата Бојан од соседната зграда, неможејќи да ја поднесе музиката, најпрвин со камења кон прозорецот, а потоа со пцовки започнал кавга поради која, Петровски излегол да се разберат, пренесува Алфа.Претходна статија

КРИЗНИОТ ШТАБ ВО КУМАНОВО БАРА МЕРКИ ЗА ЗАЖИВУВАЊЕ НА КАФЕАНИТЕ, КАФУЛИЊАТА И ДУЌАНИТЕ

Следна статија

„КАТАР ЕРВЕЈЗ“ СО ПОДАРОК ЗА МЕДИЦИНСКИТЕ РАБОТНИЦИ ШИРУМ СВЕТОТ

Најново од Вести