„КАТАР ЕРВЕЈЗ“ СО ПОДАРОК ЗА МЕДИЦИНСКИТЕ РАБОТНИЦИ ШИРУМ СВЕТОТ

/

„Катар ервејз“ им подарува 100.000 бесплатни авионски билети на сите медицински работници ширум светот, во знак на благодарност за нивните херојски напори за време на пандемијата со Ковид-19.

Како што објави компанијата, билетите ќе бидат достапни за резервација од утре – Меѓународниот ден на медицинските сестри и техничари.

Бесплатни билети ќе бидат достапни за резервации до 18 мај годинава.

За понудата, здравствените работници можат да се регистрираат на qatarairways.com/ThankYouHeroes со пополнување формулар и примање специјален промотивен код.Билетите ќе се делат по системот „прв пријавен – прв услужен“./ МакфаксПретходна статија

ГО ДОПРЕВМЕ ДНОТО: НАПАДНАТ МУЗИЧАР ШТО ДРЖЕЛ ОНЛАЈН КОНЦЕРТ ПОСВЕТЕН НА ДЕТЕ СО АУТУИЗАМ

Следна статија

СЕЛЕКТИВНОСТ ИЛИ НЕШТО ДРУГО: ЈАНКУЛОСКА И ДЕСЕТ МЕСЕЦИ ПО ПРАВОСИЛНАТА ПРЕСУДА НЕ Е ВО ЗАТВОР

Најново од Вести