ГОЛЕМА АКЦИСКА КОНТРОЛА НА ПОЛИЦИЈАТА НИЗ ТЕТОВО И ГОСТИВАР

//

На 9.8.2019 на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово спроведена е акциска контрола за престигнување, при што се утврдени прекршоци од 28 возачи (ТЕ-13 и ГВ-15), кои непрописно престигнувале, за што се соодветно санкционирани.Претходна статија

СОНЦЕТО ОД КУТЛЕШ, ОД ДЕНЕС НЕ СМЕЕ ДА СТОИ НА НИТУ ЕДЕН ЈАВЕН ОБЈЕКТ

Следна статија

СТЕФАНОВА ГИ ИЗБЕГНА НОВИНАРИТЕ, НЕ САКА ДА ГО КОМЕНТАРА „РЕКЕТ“ БИДЕЈЌИ Е ПОВИКАНА КАКО СВЕДОК ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Најново од Вести