| |

ГОСТИВАРЧАНЕЦ ЛИШЕН ОД СЛОБОДА ПОРАДИ ПОСЕДУВАЊЕ ХЕРОИН

На 04.02.2020 во 18.40 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Ќ.С.(50) од Гостивар, затоа што при преглед кај него бил пронајден хероин. Тој биле задржан во Полициската станица Гостивар и по документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.Слични Објави