ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА ПОТВРДИ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

/

Градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски е позитивен на коронавирус, тој тоа го потврди утринава за „Фокус“.

„Утрово го добив тестот, засега сум добар, немам температура и примам соодветна терапија пропишана од лекарите“, вели Георгиевски.Не е познато дали негови соработници од администрацијата во Општина Гази Баба ќе мора да одат во самоизолација.

Претходна статија

КУРТИ ЈА СТАВИ И МАКЕДОНИЈА ВО МАПАТА СО АЛБАНСКИ ТЕРИТОРИИ: НЕГОВАТА ПАРТИЈА ЌЕ ДЕЛУВА И КАЈ НАС

Следна статија

ПРИ НАПУШТАЊЕ НА ЗЕМЈАТА ТРЕБА ДА ПОТПИШЕТЕ ИЗЈАВА ДЕКА НЕМА ДА БАРАТЕ ПОМОШ ОД ДРЖАВАТА ПРИ ПРОБЛЕМ ВО СТРАНСТВО

Најново од Вести