Груевски и Јанакиески во јануари повторно заедно на обвинителна клупа, овој пат за „ТНТ“

//

Основниот суд Скопје 1 за 24 јануари го закажа стартот на судскиот процес за случајот „ТНТ” во кој обвинети се поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, поранешнот градоначалник на општина Гази Баба, Тони Трајковски и уште четири лица. Овој случај првично беше распределен кај судијата Ивица Стефановски кој ја судеше судската постапка за „Монструм”, но со новиот годишен распоред судијата е прераспределен во Одделот за малолетници. По правосилноста на овој распоред, за случајот „ТНТ” треба да се назначи нов судија… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Воздухот во Пехчево, Берово, Делчево и Виница не е загаден над дозволеното – покажа мерењето на НВО Амброзија

Следна статија

Трамп ја укина комисијата за истрага на измами на изборите во 2016

Најново од Вести