ГРУЕВСКИ НЕМА ЛИЧНО ДА ЈА ЧУЕ ПРЕСУДАТА ЗА СЛУЧАЈОТ ТЕНК

//

Поранешниот премиер Никола Груевски, кој е обвинет во случајот „Тенк“ на СЈО не е присутен во судницата во која треба да се произнесе пресудата за случајот „Тенк“. Во судницата се наоѓа Ѓоко Поповски поранешен помошник министер за внатрешни работи, кој вчера беше осуден на 9 години затвор за злоупотреба на службената должност во набавката на 300 автомобили за МВР.Претходна статија

МАНАСТИРСКИ ФОЛКЛОРНИ СРЕДБИ 2018 ВО НЕГОТИНО

Следна статија

РЕНАТА ДЕСКОСКА НОВ МИНИСТЕР ЗА ПРАВДА А АСАФ АДЕМИ ЗА КУЛТУРА

Најново од Вести