ГВАРДИОЛА ГО НАПУШТА МАНЧЕСТЕР СИТИ ЗАРАДИ…?!

//

Шпанскиот менаџер на Манчестер Сити, Џосеп Гвардиола го напушта својот сегашен клуб, заради прелиминарен договор со италијанскиот гигант Јувентус. Ова информација ја објави новинарот од радио „Спортива“ Федерико Џенарели. Според колегата, Гвардиола се сретнал со спортскиот директор на „бијанконерите“ Фабио Паратичи, и успеал да ги договори речиси сите свои услови.Претходна статија

ХОРОР-КОНЗЕРВАТИЗАМ: ДАЛИ ГО ОТСТАПУВАТЕ „ВАШЕТО“ МЕСТО ВО АВТОБУС?

Следна статија

МУРИЊО ГО ОДБИ ЈУВЕНТУС ПОРАДИ ИНТЕР

Најново од Вести